Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Moto Konfigurator

Wybierz swój motocykl

Jak zabezpieczyć sakwy motocyklowe?

2018-01-18
Jak zabezpieczyć sakwy motocyklowe?
Zabezpieczenie motocykla to temat kluczowy dla każdego motocyklisty. Blokady, łańcuchy, alarmy - świat gadżetów motocyklowych pęka w szwach od akcesoriów i systemów zabezpieczających jednoślady. Jednak nie tylko motocykl powinien być zabezpieczony przed kradzieżą - turyści, którzy przemierzają tysiące kilometrów podczas motocyklowych wypraw na pewno to potwierdzą - coraz częściej słyszy się o próbach kradzieży bagaży przewożonych motocyklem.

Kradzież

Takie sytuacje mają miejsce zazwyczaj na postojach lub parkingach - złodzieje czekają w popularnych punktach turystycznych na nieświadomych turystów, po czym wykorzystują ich nieuwagę i okradają. W przypadku motocykli z kuframi, łupem złodziei mogą padać wszystkie bagaże i kosztowności, które transportujemy w kufrach. Można sobie tylko wyobrazić, co musi czuć motocyklista, który znajdując się kilkaset (lub nawet kilka tysięcy) kilometrów od domu, pada ofiarą złodziei i traci wszystko, co przewozi w kufrach (dokumenty, pieniądze, ubrania - istny koszmar).

Jak zabezpieczyć motocykl?

Aby zabezpieczyć się przed tego typu sytuacją, warto jeszcze przed wyjazdem zadbać nie tylko o bezpieczeństwo motocykla, ale także kufrów/sakw motocyklowych. Producenci kufrów dbają o to, aby ich produkty nie stawały się łatwym łupem dla potencjalnych złodziei - kufry i sakwy są wyposażane w specjalne zamki a także systemy blokad, które sprężają się razem ze stelażami przymocowanymi do motocykla. Same stelaże są projektowane tak, aby nie było możliwości odkręcenia konstrukcji z zamontowanymi kuframi. Niestety, złodzieje bardzo często wyrywają siłą kufry i sakwy z mocowań stelaży lub wyłamują zamki i opróżniają zawartość bagażową motocyklisty.

Zatem jak zabezpieczyć sakwy motocyklowe? Na szczęście istnieją specjalne gadżety, które skutecznie utrudnią włamanie się do kufrów motocyklowych i w wielu sytuacjach sprawiają, że potencjalny złodziej widząc dodatkowe markowe zabezpieczenie po prostu odpuści próbę włamania.
Do najpopularniejszych dodatkowych zabezpieczeń kufrów i sakw motocyklowych możemy zaliczyć:
Wymienione wyżej produkty to najwyższa jakość pochodząca od znanego i docenianego producenta kufrów, sakw i akcesoriów dla motocyklowych turystów. Zapraszamy do sprawdzenia dodatkowych zabezpieczeń - poczuj się bezpiecznie podczas wypraw motocyklowych!
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 415 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-23
5gwiazdek =nic dodać nic ujac
2023-10-12
Szybka, sprawna i pomocna
X
pixel