Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Moto Konfigurator

Wybierz swój motocykl

Kufry czy sakwy? Jak przygotować swój motocykl do podróży

2017-11-20
Kufry czy sakwy? Jak przygotować swój motocykl do podróży
Motocykliści prawie tak samo jak swoje maszyny uwielbiają podróże, które na nich odbywają. Jednak choć wizja szybkiego wskoczenia na motocykl i jazdy w siną dal jest niezwykle ekscytująca, to z praktycznego punktu widzenia niezbyt mądra. Do każdej wyprawy motocyklowej należy się odpowiednio przygotować - zabierany ze sobą ekwipunek jest tego integralną częścią.


Kufry i sakwy – bagaż motocyklisty

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników, a każde niesie wyjątkowe dla siebie wady i zalety. Przyjrzymy się im z bliska, by każdy motocyklista mógł znaleźć opcję optymalną dla siebie i swoich potrzeb.


Sakwy tekstylne

Wielu motocyklistów decyduje się na to rozwiązanie głównie ze względu na niższą cenę niż w przypadku kufrów. Jakie jeszcze zalety mogą nam zaoferować?
  • Są dużo lżejsze od kufrów.
  • Nie wpływają znacznie na poszerzenie motocykla.
  • Można je dopasować do wszystkich maszyn.
  • Nie trzeba się martwić o ewentualne uszkodzenie ciała z ich tytułu w czasie wypadku.
  • Pojemność idealna na kilkudniowy wyjazd dla jednej osoby

Spójrzmy teraz na sakwy z tej mniej chlubnej strony – przede wszystkim są jednak mniej trwałe niż kufry i zdecydowanie mniej pojemne. Minusem też jest to, iż niestety nie są w stanie zabezpieczyć przechowywanego w nich materiału przed ewentualną kradzieżą. Nie są wodoodporne (choć zwykle w zestawie z pokrowcami przeciw przemakaniu), a sposób ich montażu również pozostawia wiele do życzenia.

Jakie kufry aluminiowe wybrać do harleya?


Kufry motocyklowe - inwestycja dla motocyklowych podróżników

Kufry idealnie się sprawdzą jako długoterminowa inwestycja dla motocyklistów, którzy są faktycznymi pasjonatami podróżowania na swoim jednośladzie. Jednymi z najpopularniejszych aktualnie są estetyczne i funkcjonalne kufry Sw-Motech.

Dlaczego warto zainwestować w kufry motocyklowe?
  • Ich konstrukcja jest twarda i solidna.
  • Bardzo pojemne, naprawdę sporo się w nich mieści.
  • Zabezpieczają przed ewentualną kradzieżą, stąd można w nich trzymać cenne rzeczy.
  • Są wodoodporne

Należy też pamiętać, że kufry – kufrom nierówne, choćby dlatego iż na rynku dostępne są te wykonane z różnych materiałów, jak np. aluminium czy tworzywa sztucznego.
Co z minusami tego rozwiązania? Przede wszystkim w opozycji do sakwy jest to cena. Są dużo droższe, choć oczywiście trzeba pamiętać, że trwalsze. Minus też należy się za konieczność zakupu dedykowanego kufra do posiadanego pojazdu, co czasem bywa problemowe.


Podsumowując

Tak jak na wstępie – każde rozwiązanie niesie ze sobą słabe i mocne strony. Aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję trzeba jak zwykle na miejscu pierwszym wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje, potrzeby i budżetowe możliwości.
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 528 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Polrcam
2024-05-15
Jak zawsze szybko i profesjonalnie.
X
pixel