Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Moto Konfigurator

Wybierz swój motocykl

Na co zwrócić uwagę kupując kufry do motocykla?

2018-08-23
Na co zwrócić uwagę kupując kufry do motocykla?
Przygotowujesz swój motocykl do dalekiej wyprawy po Polsce, Europie a może nawet innych kontynentach? Zatem jednym z punktów przygotowań jest zadbanie o motocykl i jego osprzęt, a dokładnie o kufry. Wbrew pozorom, kufry nie są jedynie domeną motocyklowych obieżyświatów - to bardzo przydatne, funkcjonalne i sprytne rozwiązania, które swoją użytecznością i dodatkową przestrzenią bagażową potrafią umilić podróż motocyklem nawet "wokół komina".

Zatem potwierdziliśmy, że kufry to przydatne akcesorium dla motocyklistów. Tu pojawia się tytułowe pytanie - na co zwrócić uwagę kupując kufry motocyklowe? Specjalnie dla wszystkich szukających kufrów do swoich maszyn przygotowaliśmy listę podpunktów, które warto prześledzić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oto ona:

Punkt 1 - rodzaj motocykla

To kluczowy punkt, który w znaczący sposób ułatwi selekcję wstępną kufrów motocyklowych. Trzeba wiedzieć, że różne kufry pasują do różnych motocykli. Do maszyny z kategorii adventure (typu BMW GS, Honda Africa Twin) idealnie pasują kufry metalowe. Jednak na choppery/cruisery dużo lepszym wyborem są sakwy lub kufry skórzane. Motocykle szosowo-turystyczne są zaopatrywane w kufry z mocnego tworzywa sztucznego, natomiast na motocykle stricte sportowe zazwyczaj kupowane są tekstylne sakwy.

Punkt 2 - dostępność stelaży

Należy sprawdzić, czy pod dany model/serię kufrów produkowany jest stelaż, który pasuje do naszego motocykla. Tu warto posłużyć się przykładem motocykli sportowych. Dlaczego nie ma do nich dedykowanych kufrów i stelaży? Ponieważ nie są to maszyny uznawane za turystyczne. Ponadto konstrukcja tych maszyn zazwyczaj nie pozwala na stały montaż stelaży pod kufry - tu użytkownicy sportowych sprzętów muszą zadowolić się tekstylnymi sakwami.

Punkt 3 - zabezpieczenia

Podczas wyboru kufrów warto sprawdzić, czy producent przewidział zabezpieczenia oraz opracował bezpieczny system montażu na stelażach. Większość renomowanych producentów kufrów (w tym SW-Motech) opracowują i patentują własne systemy zamków i stelaży, które w dużym stopniu utrudniają otworzenie kufra. Ma to wpływ także na bezpieczeństwo jazdy i samego użytkowania motocykla.

Punkt 4 - pojemność kufrów i dostępne akcesoria

Ostatnim punktem na liście jest pojemność kufrów a także dedykowane do nich akcesoria (wewnętrzne torby, dodatkowe zabezpieczenia, bagażniki). Warto skupić się przede wszystkim na pojemności, wszak to przestrzeń bagażowa pozwala nam na zabranie znacznie większej ilości bagażu podczas motocyklowych wypraw.
Obecnie w ofercie SW-Motech znajduje się wiele rodzajów kufrów dedykowanych do różnych rodzajów maszyn. Ponadto kufry różnią się wielkością, dostępnością akcesoriów i zabezpieczeń - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i swojej maszyny!
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 550 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Pomimo braku dostępności zestawu na stronie zadzwoniłem do sklepu - bardzo miły i kotaktowy pan wytłumaczył mi że zestaw skompletuje ręcznie i wyśle zaraz jak złożę kompletne zamówienie. I tak się stało. Paczka przyszła błyskawicznie. Pojawił się drobny kłopot bo jeden kuferek przyszedł z wadą - plamy i przebarwienia (ewidentnie wada produkcyjna). Od razu nasunęło się spostrzeżenie że ewidentnie ktoś z kontroli jalości w fabryce miał gorszy dzień. W związku z tym poczułem dyskomfort bo totalnie nie mam doświadczenia w reklamacjach, zwrotach itd. Napisałem od razu maila z reklamacją - odzew błyskawiczny. Sympatyczna Pani nie zadając zbędnych pytanie uspokoił mnie i wytłumaczyła jak dokonamy wymiany kurier przywozi drugi nowy (sprawdzony) a zabierze ten reklamowany. Akcja przebiegła tak sprawnie i bezstresowo, że zapomniałem o tej akcji - do teraz, bo piszę opinię. Wasze przyjazne podejście utwierdziło w słuszność wyboru SW Motech.
2024-06-04
Szybko, sprawnie i na temat, czyli to co misie lubią najbardziej.
X
pixel