Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Moto Konfigurator

Wybierz swój motocykl

Ostrzejsze przepisy od 18 maja!

2015-05-22
Ostrzejsze przepisy od 18 maja!

18 maja, poniedziałek - chciałby się rzec, że to dzień jak co dzień. Jednak nie dla kierowców i motocyklistów - właśnie  tego dnia w życie wchodzą nowe przepisy, które mogą uprzykrzyć życie wielu motocyklistom.

Chodzi bowiem o zaostrzenie przepisów, które uprawnią do łatwiejszego odbierania uprawnień do kierowania pojazdami. W grę wchodzą także o wiele wyższe grzywny finansowe. To, co zainteresuje motocyklistów to fakt, że przekraczając dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, stracimy prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w przeciągu tych 3 miesięcy dana osoba zostanie złapana chociażby na kontrolę drogową - okres ten wydłuży się do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do zakazu, starostwo może wycofać uprawnienia do kierowania danym pojazdem na stałe.

 Brak uprawnień do jazdy motocyklem? Dawniej to był mandat od 300 do 500 zł i zero problemów. Od teraz nie będzie tak różowo. Wszyscy, którzy wsiądą na motocykl (tyczy się także innych pojazdów) bez stosownych uprawnień muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi - nawet do 3 tysięcy złotych. Większe kary także dla pijanych kierowców, obowiązkowe blokady alkoholowe, czy zabieranie prawa jazdy za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów - witajcie w ten piękny poniedziałek i uważajcie, aby nie paść ofiarą nowych przepisów!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2015
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 528 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Świetny kontakt i błyskawiczne załatwienie sprawy
2024-05-21
Szybko i wszystko ok
X
pixel